Koszyk
Kontakt

Biohome wkłady filtracyjne

55,00 zł
Brutto
Biohome : Ultimate 500g
Ilość
Dodaj do listy życzeń
Obecnie brak na stanie

Gwarancja bezpiecznych płatności oraz zakupów!

Biohome®

Profesjonalne biologiczne medium filtracyjne.

Nadaje się do akwariów słonych/słodkowodnych i stawów koi

pH neutralne

nietoksyczne.

Największa powierzchnia do redukcji amoniaku, azotynów i azotanów

Biohome jest odpowiedni dla każdego rodzaju filtra. Biohome jest wykonany z trwałych materiałów (piasek, pierwiastki śladowe i szkło z recyklingu), jest przyjazny dla środowiska, obojętny, może być stosowany w połączeniu ze środkami podwyższającymi i obniżającymi ph (jeśli to konieczne) i z łatwością przetrwa 6-10 lat bez strat wydajność (w prawidłowo skonfigurowanym systemie filtracyjnym).

Nie ma zatem innego, bardziej przyjaznego dla środowiska, wydajniejszego i bardziej ekonomicznego materiału filtracyjnego.

Wykonany jest w całości ze szkła pochodzącego z recyklingu i produktu ubocznego z przemysłu minerałów naturalnych, zawierającego pierwiastki śladowe korzystne dla bakterii.

Biohome jest całkowicie obojętną, wysoce porowatą strukturą matrycy umożliwiającą naturalne tworzenie się bakterii tlenowych i beztlenowych.

Szybkie rozpoczęcie cyklu azotowego, zwykle 21-42 dni to czas potrzebny na kolonizację bakterii tlenowych przekształcających amoniak i azotyny oraz 4-6 miesięcy na kolonizację wewnętrznych powierzchni beztlenowych przez bakterie beztlenowe przekształcające azotany (natężenie przepływu jest głównym czynnikiem redukcji azotanów)

Biohome

Biohome  to szczytowe osiągnięcie w dziedzinie konstrukcji wkładów filtrujących, które zapewnia idealną równowagę między rozmiarem, wytrzymałością, dostępnością powierzchni i specyficznymi pierwiastkami śladowymi, które zapewniają, że przewyższa wszystkie inne wkłady filtracyjne w zakresie usuwania amoniaku, azotynów i azotanów. Biohome jest przeznaczony do filtracji biologicznej zawsze powinien być umieszczany zaraz po mechanicznym oczyszczeniu wody.

Opierając się na całym naszym doświadczeniu z różnymi akwariami, zalecamy następujące wytyczne w celu osiągnięcia znacznej redukcji azotanów (tj. całego cyklu azotowego).

Przeciętne akwarium ryb tropikalnych: 1kg na 100 litrów

Przeciętne akwarium z zimną wodą: 1kg – 1,5kg na 100 litrów

Akwarium ze złotą rybką: 1,5kg – 2kg na 100 litrów

Duże akwarium dla pielęgnic (dyskowce, skalary itd): 1,5kg – 2kg na 100 litrów

Akwarium Malawi / Tanganyikan: 1,5kg – 2kg na 100 litrów

Akwarium morskie/morskie: 1,5 kg – 2 kg na 100 litrów

Średni staw rybny mieszany: 1 kg na 200 litrów

Średni staw z Koi: 1 kg na 150 litrów

 

3 innych produktów w tej samej kategorii:

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Korzystając z witryny, akceptujesz politykę prywatności dostępną tutaj.